Dekra Slovensko

Generálny pardon STK 2019

V minulosti sme sa stretli s tzv. generálnym pardonom, ktorý vodičom umožňoval vyriešiť prepadnuté a neplatné STK kontroly. Z dôvodu generálneho pardonu sa v mnohých staniciach technickej a emisnej kontroly vytvárali dlhé rady. Ako to však bude tento rok? Čaká nás podobná situácia?

Generalny Pardon 2019

Jarné mesiace bývali spravidla pomerne voľnými, čo sa týka naplnenosti staníc technickej a emisnej kontroly. To však zmenil generálny pardón v mesiaci február a marec, ktorý spôsobil, že mnohí vodiči sa stali povinnými spraviť STK práve v týchto mesiacoch.

Bude teda generálny pardón aj tento rok?

Máme pre vás zlú správu. Tento rok nás žiaden generálny pardon nečaká, avšak na druhú stranu sa vďaka tomu nemusia vodiči a majitelia áut obávať vyčkávania v nekonečných radoch na STK.
Každému vodičovi, ktorý sa chystá absolvovať technickú a emisnú kontrolu odporúčame, aby si zabezpečil termín týchto kontrol vopred na konkrétnu hodinu a tým sa vyhol možnému čakaniu na rad.

Tým, ktorí už prepadnutú STK majú odporúčame nevyhýbať sa povinnosti a predsa len na STK ísť. Môže sa totiž stať, že vám domov prídete mastná pokuta.

Urobte tak ešte dnes. Využite svoj čas lepšie ako čakaním na STK a objednajte svoje auto na kontrolu k nám online ešte dnes.