Váš prehliadač je zastaralý

Prehliadač internet explorer už nie je podporovaný. Použite iné prehliadače, aby ste mohli webovú stránku využívať lepšie.

DEKRA sa stáva členom Európskej rady pre bezpečnosť dopravy

Európska rada pre bezpečnosť dopravy (European Transport Safety Council - ETSC) so sídlom v Bruseli je nezávislá nezisková organizácia, ktorá už od roku 1993 využíva vedecký výskum a najlepšie osvedčené postupy ako základ na znižovanie a prevenciu nehôd v európskom dopravnom priestore. ETSC poskytuje poradenstvo ako nezávislý expert Európskej komisii, Európskemu parlamentu a národným vládam v Európe v otázkach bezpečnosti dopravy.

dekra_etsc
etsc_logo_rgbmax

Spoločnosť DEKRA ako líder na svetovom trhu technických kontrol (približne 27 miliónov kontrol ročne) sa rozhodla prispieť k dosahovaniu väčšej bezpečnosti na cestách a od 1. októbra sa zaradila medzi členov ETSC.

„V súlade s poslaním uvedeným v našich stanovách sa spoločnosť DEKRA zaväzuje dosahovať vyššiu bezpečnosť na cestách už 95 rokov. Takže ma teší, že teraz ako člen ETSC budeme môcť zdieľať svoje odborné znalosti s ostatnými, “uviedol Stefan Kölbl, predseda predstavenstva DEKRA e.V. a DEKRA SE. „Ako inovatívny priekopník chceme spoločne pracovať na tom, aby sme bezpečne zaviedli novú éru mobility s elektrickými vozidlami a automatizovanou a prepojenou dopravou. Je potrebné vynaložiť všetko úsilie, aby sme mohli čeliť takmer 23 000 dopravným nehodám ročne v EÚ.“

Antonio Avenoso, výkonný riaditeľ ETSC, uviedol: „S potešením vítame DEKRA ako najnovšieho člena ETSC. Tešíme sa na spoluprácu, zdieľanie odborných znalostí a pomoc pri presadzovaní vyšších štandardov bezpečnosti vozidiel v Európe. “

ETSC v Bruseli má celkovo viac ako 50 členov z rôznych európskych krajín vrátane Nemeckej rady pre bezpečnosť cestnej premávky (DVR), ktorej viceprezidentom je člen správnej rady DEKRA Clemens Klinke.