história
Viac informácií o histórii spoločnosti DEKRA

DEKRA global

História spoločnosti DEKRA sa začína v roku 1925 - v roku, keď bol založený "Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungs-Verein". Spoločnosť, ktorá začínala v automobilovom sektore, dnes pokrýva celú škálu služieb súvisiacich s bezpečnosťou.
Či už na cestách, v práci alebo doma - kvalifikovaní odborníci spoločnosti DEKRA zvyšujú bezpečnosť vo všetkých kľúčových oblastiach života.
A toto poslanie sa rozprestiera po celom svete - odborná organizácia má 44 000 zamestnancov, ktorí pracujú vo viac ako 60 krajinách na šiestich kontinentoch.
Medzinárodná expanzia spoločnosti DEKRA sa začala jej vstupom na trh vo Francúzsku a Taliansku v roku 1988. Odvtedy spoločnosť ďalej rozširovala svoje globálne postavenie prostredníctvom strategických akvizícií s pobočkami v krajinách, ako sú Čína, USA, Južná Afrika a Nový Zéland.
V roku 2020 dosiahla DEKRA obrat vo výške takmer 3,2 miliardy EUR. DEKRA je najväčšou nekótovanou odbornou organizáciou na svete v odvetví TIC (testovanie, inšpekcia, certifikácia). Viac informácií o našich najnovších obchodných údajoch, expanzii, vývoji a hospodárení nájdete v našich výročných a finančných správach.
Vďaka rozsiahlym a nezávislým odborným znalostiam je DEKRA vyhľadávaným partnerom aj pre rozhodovacie orgány, organizácie a úrady na medzinárodnej, európskej, národnej a regionálnej úrovni. Odborné články našich expertov, napríklad o bezpečnosti cestnej premávky, dopĺňajú a podporujú udržateľné politické rozhodnutia. Máme zastúpenia v Bruseli a Berlíne, ktoré zastupujú naše politické záujmy.