Test batérie elektrických vozidiel

Náš test batérií elektromobilov poskytuje transparentné meranie kapacity batérie s výsledkami v priebehu niekoľkých minút.

Ako odborníci na elektromobilitu s dlhoročnými skúsenosťami v DEKRA vieme, že zdravotný stav (State of Health - SoH), definovaný ako zostávajúca kapacita batérie ojazdeného elektromobilu, má silný vplyv na hodnotu a výkon vozidla.
Náš test batérie pre elektrické autá je založený na webovej aplikácii a poskytuje presný obraz o zdravotnom stave batérie, ktorý sa hodnotí na základe 15-minútovej analýzy. Naše riešenie pokrýva veľké množstvo modelov elektrických áut od rôznych výrobcov a poskytuje neutrálne, nezávislé výsledky testov batérie, na ktoré sa môžete spoľahnúť pri používaní, kúpe a predaji ojazdených elektromobilov.

Transparentné zistenie zvyškovej kapacity s naším rýchlym a presným testom batérie

Batéria elektromobilu je primárnym ukazovateľom hodnoty vozidla. Nepriaznivé podmienky, ako je neefektívny štýl jazdy, vysoká rýchlosť jazdy, teplo a zima, počet najazdených kilometrov, nabíjacie cykly a mnohé ďalšie faktory môžu znížiť kapacitu batérie. Náš test poskytuje spoľahlivé, transparentné vyhlásenie o zostávajúcej kapacite batérie, aby kupujúci a predávajúci mohli lepšie odhadnúť hodnotu, funkčnosť a výkon ojazdených elektromobilov.
Náš test batérie za 15 minút v štyroch krokoch určí kapacitu použitej batérie elektromobilu:
  • Príprava: Pripojenie komunikačného rozhrania vozidla (VCI) ku káblu a potom kábel k portu OBD.
  • Statický test: Po zadaní všeobecných údajov o vozidle sa načítajú požadované diagnostické údaje a overí sa všeobecná pripravenosť.
  • Dynamický test: Údaje sa zhromažďujú počas krátkeho zrýchlenia.
  • Report DEKRA: Vyhodnotenie je pripravené za pár minút a zobrazuje zvyškovú kapacitu batérie v jasnom a zrozumiteľnom formáte. Celú správu s ďalšími informáciami je možné poslať používateľovi e-mailom.
Test batérie s patentovaným algoritmom bol potvrdený prestížnou univerzitou RWTH Aachen. Test je sofistikovaný, rýchly a presný, s ďalšou výhodou poskytovania nezávislého a objektívneho hodnotenia zostatkovej kapacity batérie elektromobilov. Pomáha to podporovať transparentnosť a dôveru v oblasti predaja použitých elektrických vozidiel.