DEKRA Safety event 2023

Každý rok v DEKRA Slovensko začína školský rok s kampaňou zameranou na deti, ktorá sa sústreďuje na bezpečnosť v cestnej premávke. Počas tejto kampane rozdávame červené detské šiltovky s reflexnými prvkami najmenším účastníkom cestnej premávky na našich STK. Aj tento rok sme pokračovali v tomto úsilí.

Spoločne s Okresným riaditeľstvom Policajného zboru v Prievidzi sme už po piaty krát usporiadali Bezpečnostnú akciu pre deti v Materskej škôlke na Nábreží sv. Cyrila a Metoda v Prievidzi. Počas tejto akcie deti získali užitočné informácie od policajných pracovníčok o bezpečnom prechádzaní cez priechod pre chodcov a o tom, čo by mali mať na sebe pri jazde na kolobežke či bicykli. Pre deti bolo veľkým lákadlom policajné auto so svetelnými majákmi a húkačkami, ktoré im policajtky dovolili preskúmať a ukázali im aj rôzne pomôcky, ktoré používajú pri práci. Obľúbené boli najmä policajné putá :)
Samozrejme, ani tento rok nechýbala tradičná aktivita s vajíčkami - jedno nezbedné vajíčko, ktoré nemalo prilbu na bicykli, a jedno zodpovedné, ktoré ju nosilo. Ktoré z nich sa po páde rozbilo? Viac si môžete pozrieť v našej Galérii.
Galéria