DEKRA otvorila prvú STK v Španielsku

27. 7. 2022 Kontrola vozidla

DEKRA ako svetová jednotka v počte technických kontrol vozidiel vstúpila na trh v Španielsku. V meste Leganés na juhozápade madridského regiónu bola otvorená prvá kontrolná stanica DEKRA. V budúcnosti majú pribudnúť stanice aj v ďalších mestách.

Sme radi, že sme vstúpili do Španielska,“ hovorí Nicolas Bouvier, výkonný viceprezident zodpovedný za región juhozápadnej Európy v skupine DEKRA. „DEKRA predstavuje bezpečnosť už takmer 100 rokov a naši kolegovia v Španielsku sú vysoko motivovaní prispieť svojimi odbornými znalosťami k ďalšiemu zvyšovaniu bezpečnosti na cestách.“
Predpisy pre pravidelnú kontrolu vozidiel, v španielčine známe ako ITV (Inspección Técnica de Vehículos), sú vypracované v Španielsku 17 regiónmi známymi ako autonómne spoločenstvá. Príslušné trhy sú štruktúrované a regulované odlišne, takže vstup súkromných organizácií ako DEKRA je možný len v určitých regiónoch.
Stanica v Leganés so štyrmi moderne vybavenými testovacími linkami a priestranným vonkajším areálom ponúka optimálne podmienky na kontrolu všetkých typov vozidiel.
DEKRA každoročne kontroluje okolo 28 miliónov vozidiel v 24 krajinách po celom svete – viac ako ktorákoľvek iná organizácia. „V rámci našej stratégie „Strong Europe“ chceme ďalej rozširovať pozíciu spoločnosti DEKRA na trhu v oblasti kontroly vozidiel v Európe,“ povedal Christoph Nolte, výkonný viceprezident a vedúci divízie služieb kontroly vozidiel spoločnosti DEKRA. "Vstup do Španielska je ďalším dôležitým krokom v tomto procese."