Váš prehliadač je zastaralý

Prehliadač internet explorer už nie je podporovaný. Použite iné prehliadače, aby ste mohli webovú stránku využívať lepšie.

DEKRA vstúpila na čínsky trh

Čína má najväčší automobilový trh na svete. Podľa oficiálnych údajov z mája tohto roku celkový počet motorových vozidiel iba v hlavnom meste Pekingu predstavuje viac ako 6,2 milióna! V porovnaní s počtom staníc technickej kontroly (menej ako 40!) sa otvoril priestor pre súkromné spoločnosti, ktorým čínska vláda povolila vstup na trh technických kontrol v roku 2014 (liberalizácia).

Množstvo staníc technickej kontroly, dovtedy štátnych, prevzali súkromné spoločnosti, ktoré najčastejšie fungovali ako malé lokálne firmy. Túto situáciu využila spoločnosť DEKRA, ktorá tento rok v Číne otvorila svoje prvé dve stanice technickej kontroly: prvú v marci v meste Shenzen a druhú v septembri v Pekingu.

Slávnostné otvorenie staníc v Shenzene aj Peknigu predstavuje dôležitý krok pre rozvoj stratégie DEKRA v Číne. „DEKRA je s 26 miliónmi kontrolami vozidiel v takmer 20 krajinách svetovou jednotkou v tejto oblasti. Čína ako najväčší automobilový trh na svete má pre nás veľký význam.“ uviedol Clemens Klinke, člen DEKRA SE Board of Management, pri oficiálnom otvorení. „Spustenie prevádzky tu v Pekingu je ďalším dôležitým krokom. Tu, rovnako ako v Shenzhene, chceme získať ďalšie skúsenosti, aby sme sa mohli ďalej rozvíjať a vylepšiť našu stratégiu pre budúci rozvoj DEKRA v oblasti kontroly vozidiel v Číne.“

Shenzen

Otvorením stanice technickej kontroly v Shenzene sa DEKRA stala jednou z prvých medzinárodných spoločností, ktorá v Číne v tejto oblasti pôsobí.

Proces kontroly na stanici v Shenzene je organizovaný prevažne deľbou práce a čiastočne je riadený dátami a automatizovaný. Takéto usporiadanie umožňuje v Shenzene skontrolovať až 20 vozidiel za hodinu, a to je približne 50 000 vozidiel ročne.

shenzen

Peking

Nová stanica v juhovýchodnom Pekingu je zatiaľ najväčšou stanicou technickej kontroly DEKRA na svete! Má šesť liniek na kontrolu emisií a štyri linky pre technické kontroly. Jedna linka je špeciálne navrhnutá na kontrolu nákladných vozidiel a autobusov. Celková rozloha stanice je 20 000 metrov štvorcových.

Čínsky systém technických kontrol vyžaduje čiastočne automatizované kontroly a to vedie k značne vyššiemu počtu skontrolovaných vozidiel na každej linke ako pri európskych systémoch. Teoreticky má nová stanica DEKRA v Pekingu maximálnu dennú kapacitu 400 vozidiel. Reálne očakávania predstavujú neuveriteľných viac ako 100 000 kontrol ročne!

peking