DEKRA začína s emisnými kontrolami v Mexiku

22. 2. 2022
Medzinárodná spoločnosť DEKRA je na najlepšej ceste začať s inšpekciami vozidiel v Mexiku. Svetovú jednotku v tejto oblasti poveril mexický štát Jalisco otvorením šiestich staníc s 42 linkami na kontrolu emisií v Guadalajare, druhom najväčšom meste krajiny. Ich otvorenie sa očakáva na jar 2021.
Stanice bude prevádzkovať spoločnosť DEKRA, ktorá bude podliehať priamo mexickému ministerstvu životného prostredia a územného rozvoja SEMADET (teritoriálna oblasť Secretaría de Medio Ambiente y Desarollo). Odborníci na staniciach DEKRA budú zodpovední za 100% emisných kontrol naftových vozidiel v meste.
„Sme radi, že úrady spoločnosti Jalisco uznali a ocenili kompetencie spoločnosti DEKRA v oblasti kontrol vozidiel,“ uviedol Clemens Klinke, člen predstavenstva spoločnosti DEKRA SE. Ďalej dodal: „Do Guadalajary prinesieme skúsenosti z viac ako 90 rokov a z približne 27 miliónov kontrol vozidiel ročne na celom svete, aby sme zabezpečili, že vozidlá zodpovedajú emisným normám stanoveným v Jaliscu.“
Stavba nových staníc sa má začať čo najskôr, cieľom je spustenie prevádzky v marci 2021. „Pri plánovaní staníc počítame aj s budúcou možnosťou bezpečnostných technických kontrol, ktoré sú povinné v mnohých krajinách a regiónoch po celom svete a osvedčili sa ako účinné opatrenia na zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky, “uviedol Klinke.