Váš prehliadač je zastaralý

Prehliadač internet explorer už nie je podporovaný. Použite iné prehliadače, aby ste mohli webovú stránku využívať lepšie.

DEKRA začína s emisnými kontrolami v Mexiku

Medzinárodná spoločnosť DEKRA je na najlepšej ceste začať s inšpekciami vozidiel v Mexiku. Svetovú jednotku v tejto oblasti poveril mexický štát Jalisco otvorením šiestich staníc s 42 linkami na kontrolu emisií v Guadalajare, druhom najväčšom meste krajiny. Ich otvorenie sa očakáva na jar 2021.

guadalajara_mexico

Stanice bude prevádzkovať spoločnosť DEKRA, ktorá bude podliehať priamo mexickému ministerstvu životného prostredia a územného rozvoja SEMADET (teritoriálna oblasť Secretaría de Medio Ambiente y Desarollo). Odborníci na staniciach DEKRA budú zodpovední za 100% emisných kontrol naftových vozidiel v meste.

„Sme radi, že úrady spoločnosti Jalisco uznali a ocenili kompetencie spoločnosti DEKRA v oblasti kontrol vozidiel,“ uviedol Clemens Klinke, člen predstavenstva spoločnosti DEKRA SE. Ďalej dodal: „Do Guadalajary prinesieme skúsenosti z viac ako 90 rokov a z približne 27 miliónov kontrol vozidiel ročne na celom svete, aby sme zabezpečili, že vozidlá zodpovedajú emisným normám stanoveným v Jaliscu.“

Stavba nových staníc sa má začať čo najskôr, cieľom je spustenie prevádzky v marci 2021. „Pri plánovaní staníc počítame aj s budúcou možnosťou bezpečnostných technických kontrol, ktoré sú povinné v mnohých krajinách a regiónoch po celom svete a osvedčili sa ako účinné opatrenia na zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky, “uviedol Klinke.