Prvá stanica technickej kontroly DEKRA v Čile

06. 3. 2022

V apríli DEKRA otvorila svoju prvú kontrolnú stanicu v Čile. Do konca tohto roka majú nasledovať ďalšie štyri stanice v metropolitnej oblasti hlavného mesta Santiago a päť v ďalších regiónoch krajiny.

Novootvorená stanica sa nachádza v obci La Reina na východe regiónu. Pracuje tu 16 zamestnancov. DEKRA na stanici testuje technickú bezpečnosť a výfukové emisie automobilov a motocyklov v súlade s aktuálnymi požiadavkami čilského ministerstva dopravy. "Čile berie bezpečnosť cestnej premávky rovnako vážne ako my v Európe a požaduje vysoké štandardy v testovaní vozidiel, ktoré sú porovnateľné s tými v európskych krajinách. Sme radi, že účastníci cestnej premávky v Čile môžu teraz ťažiť aj z našich dlhoročných skúseností v oblasti bezpečnosti cestnej premávky," vysvetľuje člen predstavenstva DEKRA Stan Zurkiewicz.
Okrem piatich staníc v regióne hlavného mesta Santiago stavia DEKRA ďalších päť staníc v regiónoch Ñuble a Biobío. Otvorenie všetkých staníc je naplánované do konca tohto roka. DEKRA tak vytvára 180 nových pracovných miest na desiatich testovacích staniciach. Plán je taký, že po otvorení všetkých desiatich staníc, bude každý mesiac skontrolovaných celkovo okolo 27 000 vozidiel.