Sedem rokov bez smrteľnej dopravnej nehody

13. 2. 2022
To je nemecké mesto Lüdenscheid
Spoločnosť DEKRA už po štvrtý krát udelila ocenenie Vision Zero Award, teda ocenenie pre mestá nad 50 000 obyvateľov, v ktorých sa za jeden a viac rokov neudiala žiadna smrteľná dopravná nehoda. Tento krát ho získalo nemecké mesto Lüdenscheid v Severnom Porýní – Vestfálsku. Toto mesto už sedem po sebe nasledujúcich rokov nezažilo takúto dopravnú nehodu (od roku 2012 do roku 2018).
Starosta Dieter Dzewas prevzal cenu od generálneho riaditeľa DEKRA Stefana Kölbla: „Teší ma, že naše úsilie o dosiahnutie najvyššej úrovne bezpečnosti cestnej premávky - najmä pre najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky - bolo týmto spôsobom odmenené. Táto cena je pre mesto Lüdenscheid fantastickým úspechom a bola umožnená vynikajúcou spoluprácou medzi radcami, správcami a angažovanými občanmi.“
Generálny riaditeľ DEKRA Stefan Kölbl uviedol: „Nielen naši víťazi, ale aj všetky ostatné mestá na celom svete sú dôkazom toho, že„ Vision Zero“ nie je iba nejaký utopický koncept.“
Na stránke www​.dekra-vision-zero​.com si môžete pozrieť interaktívnu mapu, v ktorej experti DEKRA neustále vyhodnocujú najnovšie dostupné štatistiky nehôd. Mapa mnohých európskych krajín, USA, Japonska a teraz aj Kanady, Mexika a Austrálie ukazuje na mape mestá s viac ako 50 000 obyvateľmi, ktoré od roku 2009 dosiahli v jednom a viac roku nulový počet usmrtení v doprave. Mesto Lüdenscheid má okolo 74 000 obyvateľov.
V súčasnosti vďaka rôznym bezpečnostným dopravným opatreniam, ktoré jednotlivé mestá prijímajú, môžeme na interaktívnej mape nájsť už 1100 miest.