Dekra Slovensko

Dekra víta veterány

Prednedávnom sa na našej pobočke v Petržalke zastavilo niekoľko obdivuhodných veteránov, ktorí sa prišli prevetrať na technickú a emisnú kontrolu. V spojitosti s tým sa nám nedá nespomenúť, že sme jednou z mála firiem na Slovensku, ktorá túto službu pre dané typy áut poskytuje. 

Stretli sa tu ľudia s tými najrozličnejšími modelmi, takže bolo naozaj čo obdivovať. Takéto unikátne exempláre predsa nevidíme každý jeden deň len tak na cestách.

Niektoré z nich sa dokonca preslávili v spojitosti so známymi hercami, ako napríklad legendárny Mustang Shelby Eleanor 1967. Tento prototyp sa objavil vo filme s Nicolasom Cageom s názvom 60 sekúnd. Nepochybujeme teda o tom, že by ste sa na ňom tiež radi previezli. A presne toto auto bolo u nás na technickej a emisnej kontrole!

A čo tak starý Rolls Royce silver cloud 3 flying spur, ročník 1964? Áno, aj ten tu bol. Veterán, ktorého hodnota predstavuje sumu 275 000 libier(cca 314 663 eur). Jeden zo zakladateľov značky Rolls Royce, Charles Rolls, bol známy v priemysle dopravy na kolesách, ale aj vo vzduchu. Absolvoval vyše 170 vzletov balónom.

Nechýbali tu ale ani motorky poznačené dobou. Zavítala k nám napríklad známa panelka Jawa cz 125, model T. Toto bola len malá ukážka z veľkej prehliadky, ktorá u nás prebehla.